KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16484332

nr 1648 4332

Sixten Söderström

(1894-1968), Sverige

Oljemålning, "Motiv från Åre". Signerad, daterad 1929. Olja på pannå, 56x89 cm, yttermått inklusive ram: 69x102 cm

Sixten Söderström, svensk målare född i Östersund 1894, död 1968 i Stockholm.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 7 oktober 2024
kl 20:43:16

7/10 18:50:27 1      Vinnande bud

Sixten Söderström

Läs mer om Sixten Söderström